Ви зараз тут: Головна > Історія рідного краю > Перші державні утворення на території Дубровиччини
 

Опитування

Як часто Ви відвідуєте нашу бібліотеку!
 

СтатистикаПерші державні утворення на території Дубровиччини Друк e-mail
Написав(ла) Адміністратор   
П'ятниця, 25 травня 2012, 10:28

Дубровиця і Висоцьк, за деякими відомостями,  вперше згадуються в 1005 році.

У X ст.. територія входила до складу  Київської  Русі. Після роздробленості Київської Русі – до складу  Турово-Пінського князівства. У  Іпатіївському літописі розповідається, що в   1183 році  дубровицький  князь  Гліб Юрійович брав участь  у переможній битві  Святослва  Всеволодовича, князя Київського, з половецьким  ханом Кобяком. 

Потім у Густинському  літописі  під 1224 роком  згадується  другий дубровицький князь  Олександр Всеволодович,  який загинув у нещадній битві  з татарами на річці Калці,  був у числі  інших  руських князів,  нелюдськи  замучених татарами, які,  поклавши дошки на них, святкували перемогу і таким чином задушили переможених.

Крім цих двох  дубровицьких князів -  Гліба Юрійовича і  Олександра Всеволодовича, -  наші  руські  літописи не згадують більш про  дубровицьких князів і саму Дубровицю до XIVст.           

На початку XIII ст..  Дубровицьке  князівство  потрапило в залежність  від  галицько-волинських князів. Під час  монголо – татарської навали в 1239 – 1241 роках Дубровиця була зруйнована.

                                                                                  Автор  Полєшко  Ольга Іванівна

Останнє оновлення на Четвер, 19 січня 2017, 15:58
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити